Dikkat

​Tamam​
Dünya Şehir Rehberi
Moskova

Genel Bilgiler

“Kültürel Zenginlik” Moskova tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğal güzelliklerle dolu bir kenttir. Moskova, Rusya’nın Avrupa bölümünde, Moskva Nehri boyunca kurulmuştur. Yıllarca Sovyetler Birliği ve Çarlık Rusya’sına başkent olarak seçilmiştir. Moskova ek olarak hem Rusya'nın hem de Avrupa'nın ilk sırada yer alan kalabalık kenti olarak dikkat çekmektedir. 2007 yılında istatistiklere g&o... Devamı...

Kültürel Zenginlik”

Moskova tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğal güzelliklerle dolu bir kenttir. Moskova, Rusya’nın Avrupa bölümünde, Moskva Nehri boyunca kurulmuştur. Yıllarca Sovyetler Birliği ve Çarlık Rusya’sına başkent olarak seçilmiştir. Moskova ek olarak hem Rusya'nın hem de Avrupa'nın ilk sırada yer alan kalabalık kenti olarak dikkat çekmektedir. 2007 yılında istatistiklere göre dünyanın en pahalı şehri listesinde 1. sıraya yükselmiştir. Moskova’da iklim ılımlı karasal iklim olarak tarif edilmektedir. Kentin ismi içinden geçen nehirden alınmıştır. Ayrıca kent dünyanın en gelişmiş metro sistemlerinden birine sahiptir. Kentteki metro ulaşımın yanında turizm kaynağı olarak da hizmet vermektedir. Çünkü ülkeye gelen binlerce turist bu tarihi metroyu ziyaret etmeden kentten ayrılmamaktadır. Metro, 2. Dünya Savaşı döneminde Sovyet liderleri tarafından sığınak ve merkez olarak kullanılmıştır. Ülkenin para birimi rubledir ve Türkiye’ye 30 günlük turistik vize vermektedir.

Sovyet popüler şarkısı Moya Moskva da İsaak Dunayevsk tarafından bestelenmiştir ve ’95 itibaren Moskova şehrinin şarkısı olarak kabul görmüştür. Moskova’da sayılması güç pek çok tarihi yapı, müze yer almaktadır. Bunlar arasında Pushkin Museum of Ar, State Tretayakov Galerisi , Moscow Museum of Modern Art, Chudov Manastırı , yer almaktadır.

Moskova, Rusya’da sahne sanatlarının merkezi durumundadır. Rus balesi Moskova’da olduğu kadar dünyaca da ünlü bir baledir. Moskova bilinen 132 sinema bunun yanı sıra canlı bir sinema denebilecek 93 tiyatro ayrıca 24 konser salonuyla sanata verdiği önemi göstermektedir.. Ayrıca Moskova’da sirkler de oldukça popülerdir. Moskova Devlet Sirki ve Tvestnoy Bulvarı üzerinde bulunan Moskova Sirki bunlar arasında en popüler olanlarıdır.

Cape Town son derece elverişli bir alışveriş alanıdır. Hediyelik eşya, giyim ve benzeri birçok ürün bu alanda kendini göstermektedir. Greenmarket Square'e giderek güzel hediyelikler almanız da mümkündür.

Victoria & Alfred Waterfront sürekli açık olan ve çok çeşitli ürün sunan bir mağazadır.

Alfred Mall ve Victoria Shopping Center ise sayısı yüzleri bulan mağazalarıyla alışveriş meraklılarının ziyaret etmek isteyeceği bir alandır. V&A’in biraz dışında kalan Waterfront Craft Market’te ise çeşitli elişi ürünlerini bulabilirsiniz.

Cavendish Square Shopping Center sayesinde aradığınız bütün son moda trend ürünleri bulabilirsiniz.

Tygervalley en büyük alışveriş merkezlerinden biridir alışveriş yaparken eğlenebileceğiniz alanlar sunmaktadır.


Önceki boyutu...
Outside Centre

'20

35

'den itibaren

Outside Centre

'60

39

'den itibaren

Central

'60

50

'den itibaren

Outside Centre

'45

54

'den itibaren

Outside Centre

'00

99

'den itibaren

Central

'10

111

'den itibaren

Central

'95

125

'den itibaren

Central

'00

154

'den itibaren

Central

'40

158

'den itibaren

Central

'85

179

'den itibaren

Central

'95

224

'den itibaren

Central

'95

433

'den itibaren

5 Haziran / Uçak ile Ulaşım

'00

649