Dikkat

​Tamam​
Dünya Şehir Rehberi
Kemer

Genel Bilgiler

 “Akdeniz’in İncisi, Gözde Tatil Beldesi” Batı Torosların eteklerine kurulu dünyaca ünlü bu tatil merkezi, Antalya’nın değerli ilçelerinden biri. Türkiye turizmine önemli katkısı olan Akdeniz bölgesi ve illeri özellikle Antalya, ülkemizi tüm dünyaya güzel bir şekilde tanıtmakta. Kemer, bu güzide tatil cennetlerinden biri. Kemer ilçesi adını, 1910’lu yıllarda bölgede yaşamakta... Devamı...

 “Akdeniz’in İncisi, Gözde Tatil Beldesi”

Batı Torosların eteklerine kurulu dünyaca ünlü bu tatil merkezi, Antalya’nın değerli ilçelerinden biri. Türkiye turizmine önemli katkısı olan Akdeniz bölgesi ve illeri özellikle Antalya, ülkemizi tüm dünyaya güzel bir şekilde tanıtmakta. Kemer, bu güzide tatil cennetlerinden biri. Kemer ilçesi adını, 1910’lu yıllarda bölgede yaşamakta olan Eski Köy halkının kendilerini sellerden korumak amacıyla yaptıkları duvarlardan alır. 52 km’lik uzun ve güzel bir kıyı şeridine sahip. Kemer ili, 1980 yılından sonra gelişmiştir. Orman, dağ ve deniz havası almak isteyenler, bu manzaranın tadına doyamaz.

Yaz sezonunda milyonları bulan yabancı turist akını Kemer ve diğer Antalya ilçelerinde fark edilir. Binlerce yıllık tarihi kalıntılar, mağaralar, yıkık ve sağlam duran kültürel eserler Kemer’de açıkhava müzesi misali gözler önünde. Doğanın güzelliği başınızı döndürürken, ilgi ve merakla bu tarihi araştıracaksınız. Yat turizmi, dalış turizmi ve yaylacılık turizmi hala canlı kalabilen önemli değerleri. Yat limanı, yerli yabancı herkesin uğrak noktalarından modern bir noktada. Yaylalarında geleneksel etkinlikler sürdürülür ve yaz aylarında ferahlamak isteyen bölge halkına burada rastlanır.

Denizine doyum olmayan Kemer’de dalış turizmi de öne çıkar. Sualtı canlılarının çeşitliliği hayran bıraktırır. M.Ö. 690 yılında Phaselis Antik Kenti yani eski Kemer yerleşim merkezi burada doğdu. Kiriş, Çamyuva, Beldibi, Tekirova, Arslanbucak, Kuzdere, Göynük, Beycik ve Çıralı yerleşim yerlerini kapsar.

Kemer, her yaştan ve zevkten kişiye hitap edebilen, çeşitli turistik tesisleri ve eğlence anlayışıyla turist çeken bir tatil beldesi. Özellikle son 20 yıldır açılan turistik tesisler ve gelişen yapısı ile turizmin cazip merkezlerinden biri haline gelen Kemer, köy statüsünden ilçe statüsüne kavuştuğundan beri en parlak dönemini son yıllarda yaşıyor.

Olimpos, Phaselis, Beldibi ve Alacasu gibi yerlerde piknik ve mangal yapılabilir, eşsiz doğanın içinde yürüyüş yapabilir veya dinlenebilirsiniz. Kemer Park Marina mavi bayrak ödüllüdür. Civar koylara ve adalara günübirlik tekne turları düzenlenmekte. Bu şekilde bu harika doğanın keşfine çıkılabilir. Mola yerlerinde yüzme ve dalma en büyük eğlencelerdendir. Olta balıkçılığı da ilçenin geleneksel uğraşlarından biridir. Phaselis sanat etkinlikleri, Kemer Off-Shore yarışları, dünya ralli şampiyonası, Kemer karnavalı ve gece kulüpleri ile eğlence ve aktivite burada hiç bitmez. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri, Antalya kıyılarındaki doğal sualtı ve arkeolojik değerlerinin dünya çapında tanınmasına yönelik bir organizasyondur. Kemer’de yapılabilecek diğer sporlar, mağaracılık, kaya ve dağ tırmanışı, rafting ve dağ bisikletidir. At çiftliklerinde binicilik eğitimleri verilir, at biniciliği de önem kazanmıştır. Piknik ve kampçılık zevkli uğraşlarıdır. Modern marinası da yat turizmine katkı sağlar.

Kemer’de büyük alışveriş merkezlerinde aradığınız her şeyi bulmanız kolaydır. Dünyaca ünlü markaların ürünleri mağazalarda sizi bekler. Tekstil ürünleri başta olmak üzere, kuyumcuları, dericileri ve el emeği özel tasarım halı ve kilimleri de sergilenmekte. Yöresel organik ürünleri halk pazarlarında bulabilirsiniz. Kemer’de özel el yapımı süngerler ve deniz kabuklarından yapılma hediyelik eşyalar sizi bekliyor. Dokuma ürünlerinde keten kumaşı ve kilimler de alternatif hediyeliklerden. Takıcılar çarşısı her tatil beldesindeki gibi. 


Önceki boyutu...
ANTALYA / Tekirova Ultra Her Şey Dahil

'00

TL

562

'den itibaren

%15


% 15 indirim

ANTALYA / Beldibi Her Şey Dahil
369TL

'65

TL

313

'den itibaren

%10


% 10 indirim

ANTALYA / Beldibi Ultimate Her Şey Dahil
2600TL

'00

TL

2.340

'den itibaren

%15


% 15 indirim

ANTALYA / Kemer Ultra Her Şey Dahil
560TL

'00

TL

476

'den itibaren

%15


% 15 indirim

ANTALYA / Göynük Ultra Her Şey Dahil
387TL

'95

TL

328

'den itibaren

ANTALYA / Kiriş Her Şey Dahil

'00

TL

300

'den itibaren

%17


% 17 indirim

ANTALYA / Çamyuva Ultra Her Şey Dahil
441,5TL

'45

TL

366

'den itibaren

%10


% 10 indirim

ANTALYA / Beldibi Ultimate Her Şey Dahil
459TL

'10

TL

413

'den itibaren

%25


% 25 indirim

ANTALYA / Kiriş Her Şey Dahil/U. Her Şey Dahil
560,9TL

'68

TL

420

'den itibaren

%10


% 10 indirim

26 Ekim / Otobüs ile Ulaşım
566TL

'40

TL

509