Dikkat

​Tamam​
Dünya Şehir Rehberi
Alanya

Genel Bilgiler

Alanya, yerleşim yeri olarak MÖ 4. yüzyıldan Selçuklular ve Osmanlı da başta olmak üzere günümüze değin gözde bir mekândır. Atatürk 1935 yılında buraya yaptığı ziyaret sırasında bu ilçemize Alanya adını vermiştir. Bu kadar köklü bir yerleşim yeri olması sebebiyle Alanya tarihi ve arkeolojik açıdan çok zengin bir yerdir. Bunun yanında Alanya'nın doğal güzellikleri de insanı büyülü... Devamı...

Alanya, yerleşim yeri olarak MÖ 4. yüzyıldan Selçuklular ve Osmanlı da başta olmak üzere günümüze değin gözde bir mekândır. Atatürk 1935 yılında buraya yaptığı ziyaret sırasında bu ilçemize Alanya adını vermiştir. Bu kadar köklü bir yerleşim yeri olması sebebiyle Alanya tarihi ve arkeolojik açıdan çok zengin bir yerdir. Bunun yanında Alanya'nın doğal güzellikleri de insanı büyülüyor.

Alanya otellerini tercih etmenize neden olacak diğer bir özellik de Türkiye'nin en iyi otellerinin burada olmasıdır. Ayrıca upuzun, ince kumlu sahilleri ve deniz suyunun temizliği açısından mavi bayraklı plajları Alanya otellerinde kalmanız için çok cazip özellikler arasında sayılabilir. İnce Kum, Damlataş, Keykubat ve Portakal plajları mutlaka gitmeniz gereken Alanya'nın ünlü plajları arasındadır.

Alanya otellerimizde kaldığınız süre içerisinde kültürel geziler de yapabilirsiniz. Örneğin Etnografya Müzesi’ni ve Atatürk Evi Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında Alanya'da bolca antik kent görme imkânınız olacaktır. Bu imkânı da güzel değerlendirerek; Ayasofya, Hamaxia, Syedra ve Aytap antik kentlerini görebilirsiniz.

Beldenin en önemli simgelerinden  ve UNESCO Dünya Kültür Mirası adayı olan Alanya Kalesi'ni de mutlaka gidip görmelisiniz. Fakat kalenin içini ve çevresini gezmek için mutlaka bir gününüzü ayırmalısınız.

Alanya yayla turizmi bakımından da çok elverişli bir belde. Yaz sıcağında bunaldıysanız hem de bir değişiklik yapmak istiyorsanız havası suyu tertemiz yaylarımıza çıkıp ferahlayabilirsiniz. Gedevet, Pınarbaşı ve Türktaş önerebileceğimiz yaylalar arasındadır.

Alanya otellerini tercih ederseniz bol hareketli bir tatil sizi bekliyor, çünkü burada gidip göreceğiniz tarihi ve doğal güzelliklerin sınırı yok. İşte birçok doğal güzellik daha; mağaralar, deniz mağaraları kanyonlar , masmavi koylar ve çaylar...

Alanya otelleri de bu kadar yoğun bir gezi programının ardından sizi rahat ettirmek için her türlü konforu düşündü.  Otellerimizin güzel plajlara kıyısı olması  yanında açık ve kapalı havuzları, çocuk havuzları ve su kaydırakları ile suyun keyfini çıkaracaksınız. Alanya otellerimizin her birinde bilardo, bowling, basketbol, voleybol, plaj voleybolu, tenis, mini futbol, fitness  gibi çeşitli spor faaliyetlerinde bulunarak hem eğlenecek hem de formunuzu koruyabileceksiniz.

Balayı çiftlerimiz için ise balayı otelleri seçmeleri durumunda özel karşılamalar, şarap ve meyve ikramları ve çeşitli sürprizler ile yeni hayatlarına attıkları ilk adımlarını daha keyifli bir hale getirmek için uğraşacağız. Bunun yanında bayram, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlerde de tematik organizasyonlarımız ile her daim hoşça vakit geçirmenizi sağlayacağız.

Alanya otellerimizde gün içinde bu kadar hoş vakit geçirmenizin yanında gece aktivitelerinde de çok eğleneceğinizi garanti ediyoruz. Canlı müzik, ünlü sanatçılarımız, çeşitli dans gösterileri ve animasyonlarla tatiliniz boyunca büyülü geceler sizleri bekliyor olacak.

Otellerimizde lezzet konusunda da büyük bir ziyafet sizleri bekliyor. Hem yöresel tatlar hem de dünya mutfağında çeşitli lezzetleri tatma imkânınız olacak. Özellikle bölgeye özgü turunç reçellerinden denemenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında havuz bar, snack bar, plaj bar, lobi bar, servis bar, diskolar, şarap evi hizmetinizde olacaktır.

Alanya otelleri tüm bu cazip seçenekleri ile sizleri misafir etmeyi beklemekte, ama erken rezervasyon imkânlarından yararlanmayı sakın unutmayın. Dilerseniz Antalya otellerine de göz atabilirsiniz.

 


Önceki boyutu...

%18


% 18 indirim

ANTALYA / İncekum Alkollü Her Şey Dahil
255TL

'10

TL

209

'den itibaren

%25


% 25 indirim

ANTALYA / Türkler Ultra Her Şey Dahil
458TL

'50

TL

343

'den itibaren

%15


% 15 indirim

ANTALYA / Okurcalar Ultra Her Şey Dahil
305TL

'25

TL

259

'den itibaren

%21


% 21 indirim

ANTALYA / Türkler Ultra Her Şey Dahil
560TL

'40

TL

442

'den itibaren

%10


% 10 indirim

ANTALYA / Okurcalar Alkollü/Alkolsüz Her Şey Dahil
240TL

'00

TL

216

'den itibaren

%13


% 13 indirim

ANTALYA / Konaklı Her Şey Dahil
312,5TL

'88

TL

271

'den itibaren

%13


% 13 indirim

ANTALYA / Avsallar Ultra Her Şey Dahil
417TL

'79

TL

362

'den itibaren

%10


% 10 indirim

ANTALYA / İncekum Her Şey Dahil
300TL

'00

TL

270

'den itibaren

%20


% 20 indirim

ANTALYA / Türkler Her Şey Dahil
323TL

'40

TL

258

'den itibaren

%10


% 10 indirim

26 Ekim / Otobüs ile Ulaşım
566TL

'40

TL

509